Uncategorized

marketingowy-harpagan.pl

W złotnictwie jest bardzo dużo koncernów. Co je łączy? Na pewno kruszce, które wykorzystują do produkcji jubilerskich linii, a także jakimi kamieniami je zdobią. Dziś skupimy się na dodatki. Skategoryzujemy je i trochę przybliżymy.

Kryształki Swarovskiego – są najczęściej produkowane minii ołowiowej, a prościej ze szkła ołowiowego. Styliści z reguły umieszczają je w tańszych wzorach biżuterii. Szkło ołowiowe jest przede wszystkim charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem rozszczepiania światła. Pozostaje także znacznie gęstsze od szkła powszechnego. Najbardziej rozpowszechnionym wytwórcą takiego szkła pozostaje zagraniczna firma Swarovski.

Cyrkonie |to} następny chętnie wykorzystywany element ozdobny. Ten kamień wytwarza się od początku do końca syntetycznie. Jest bardzo krucha, co więcej można ją dowolnie barwić. W jubilerstwie materiał ten znany jest nie długo, krystalizuje się w wysokiej temperaturze. Jej podstawową zaletą pozostaje atrakcyjna cena.

Kamienie Szlachetne to najbardziej wartościowe z rodziny materiałów wkładanych w biżuterię. Wyróżniamy ich na świecie całkiem sporo. Choć dziś zawęzimy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna klasa minerału – berylu. Dla amatorów, to ten zielony. Znajduje Uznanie złotników, ale także kolekcjonerów. Jest bardzo gęsty, ale również łupliwy.

Rubiny pozostają prawie najcenniejszym z rodzai kamieni, co więcej należą do grupy korundów. Słynną ponadprzeciętnej twardości 9/10, najbardziej rozpowszechnione rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach nierzadko możemy zauważyć rozszczepienie koloru.

Szafiry – niezmiennie są niezwykle uznawane w branży jubilerskiej. Podobnie do szafirów należą do grupy korundów. Z reguły są ciemnoniebieskie. Znaczna liczba złotników produkuje go chemicznie.

Diamenty – tutaj możemy opowiadać dość krótko. Pozostają najtwardsze z naturalnych materiałów oraz zarazem najdroższe.

Wymieniliśmy najpopularniejsze wykończenia używane do upiększania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że znamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan

Możliwość komentowania marketingowy-harpagan.pl została wyłączona